Dodany: 2011-12-15 12:26:09

 

Wiek a prawo jazdyOd małego większość osób marzy, by posiadać samochód i prawo jazdy. W polskim prawie istnieją jednak zapisy ściśle określające, od jakiego wieku możemy ubiegać się o jego wydanie. Jeśli zechcemy zapisać się na kurs organizowany przez takie placówki jak nauka jazdy kraków, na pewno zostaniemy poinformowani o wszystkich szczegółach dotyczących wymagań wiekowych na poszczególne kategorie.

 

Nie licząc karty rowerowej, o prawdziwe prawo jazdy najwcześniej możemy ubiegać się po skończeniu szesnastego roku życia. Możliwe jest wtedy (pod warunkiem uzyskania zgody rodziców lub opiekunów) rozpoczęcie kursu, w szkole takiej jak nauka jazdy kraków, na kategorię B1. Uprawnia ona do prowadzenia niedużych pojazdów samochodowych, jak na przykład Smart, które nie przekraczają swoją wagą pół tony. Pozostałe kategorie, w tym najpopularniejszą z nich – B, można uzyskać dopiero po osiągnięciu pełnoletniości.

 

Nauka jazdy kraków oferuje swoim klientom możliwość rozpoczęcia kursu jeszcze przed ukończeniem wyznaczonego przepisach wieku, jednak tylko w takim wymiarze, by moc przystąpić do egzaminu od razu, skończywszy te osiemnaście (czy też szesnaście) lat..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wiek a prawo jazdy
Nick: