Dodany: 2011-12-15 12:19:57
 

Jak zdobyć prawo jazdyWiele osób chciałoby móc samodzielnie prowadzić samochód. Wdług polskiego prawa samo jego posiadanie nie wystarczy, by móc się nim legalnie poruszać po rogach publicznych. Pierwszym krokiem do uzyskania dokumentu zwanego prawem jazdy, jest zapisanie się na kurs, organizowany na przykład przez szkoły takie jak nauka jazdy kraków.

 

Można to uczynić jeśli ma się skończone osiemnaście lat (szesnaści jeśli chcemy się ubiegać o kategorię B1). Potrzebne będzie także zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia takiej nauki lub kierowania pojazdu w ogóle.

 

Po zakończeniu kursu prowadzonego w prywatnej szkole takiej jak nauka jazdy kraków, można już zdawać egzamin państwowy w dowolnym Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Składa się on z dwóch części – teoretycznej (testu wiedzy o przepisach i zasadach poruszania się po drogach) i praktycznej (jazdy z egzaminatorem).

 

Ponadto, nauka jazdy kraków pouczy nas podczas kursu o przebiegu całej procedury związanej z wydaniem prawa jazdy, także tego, jaki urząd i na podstawie jakich dokumentów tego dokonuje..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak zdobyć prawo jazdy
Nick: