Dodany: 2011-12-15 12:17:12

 

Kto wydaje prawo jazdyBy móc na terenie Polski zgodnie z prawem prowadzić pojazd mechaniczny na drogach publicznych, potrzebne jest prawo jazdy. By je zdobyć, trzeba spełnić kilka warunków, między innymi odbyć specjalny kurs przygotowujący, w szkole takiej jak nauka jazdy kraków.

 

By móc rozpocząć cały proces należy być osobą pełnoletnią (lub w przypadku kategorii B1 mieć skończone 16 lat i uzyskana zgodę rodziców/opiekunów), wtedy też można zapisać się na szkolenie, jakie organizuje na przykład nauka jazdy kraków. Stanowi on przygotowanie teoretyczne i praktyczne do egzaminu państwowego odbywającego się w dowolnym Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, do którego się zgłosimy z takim zamiarem i uiścimy odpowiednią, stałą, uregulowaną przepisami opłatę.

 

Prawo jazdy wydawane jest już przez właściwe dla miejsca zamieszkania Starostwo Powiatowe i znajdujący się tam Wydział Ruchu Drogowego i Komunikacji. Instruktorzy, których zatrudnia nauka jazdy kraków, pouczą nas z jakimi dokumentami i w jakim terminie od zadania egzaminu należy się tam zgłosić, by móc dostać wymarzoną licencję..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kto wydaje prawo jazdy
Nick: