Dodany: 2011-10-04 11:59:24
 

Znaki uzupełniająceRuch drogowy nie mógłby odbywać się bez odpowiedniego oznakowania każdej drogi, którą poruszać się będzie nauka jazdy kraków. Pośród znaków nakazu, zakazu czy też informacyjnych muszą znaleźć się również na wybranych odcinkach znaki uzupełniające.

 

Ich zadaniem jest przede wszystkim przestrzeganie kierowców przez wystąpieniem innych zakazów w odpowiedniej odległości od znaku. Z tego też względu czy to nauka jazdy kraków czy też inni kierowcy widzący znak na niebieskim tle, gdzie pokazany jest pojazd przed skrzyżowaniem wraz z określeniem na nim dopuszczalnej masy całkowitej musi się do niego zastosować aby uniknąć konsekwencji w postaci mandatu oraz dodatkowo punktów karnych. Należy przy tym pamiętać, że owe znaki uzupełniające muszą być stosowane wraz z każdym innym znakiem, który znajduje się w ich pobliżu.

 

Niejednokrotnie na polskich drogach da się zaobserwować kilka różnych rodzajów znaków. Ich odpowiednie zinterpretowanie na drodze będzie wiązać się nie tylko z ich znajomością ale również z pozostałymi przepisami, które znać muszą wszyscy – nauka jazdy kraków jak i inni kierujący będący uczestnikami ruchu drogowego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Znaki uzupełniające
Nick: