Dodany: 2011-10-04 11:55:17

Znaki nakazuJednymi ze znaków drogowych, których zadaniem jest określenie organizacji ruchu na wybranych odcinkach drogi są znaki nakazu. Ich występowanie motywuje kierowców do zachowania się w określony sposób.

 

Ich stosowanie obejmuje nie tylko kierowców, mających już prawo jazdy ale również i tych których szkoleniem zajmuje się nauka jazdy kraków. I to właśnie głownie dla kursantów są one przeznaczone. Ich nieznajomość w późniejszym czasie nie tylko spowoduje nałożenie kary finansowej w postaci mandatu karnego za nieprzepisową jazdę ale także nałoży punkty karne.

 

Z tego też względu każda nauka jazdy kraków powinna uczulać własnych kursantów na to, że przestrzeganie wszystkich znaków drogowych, które są widoczne podczas jazdy sprawi, że każda, nawet najdłuższa droga będzie przebyta komfortowo i bezpiecznie. Na szczególną uwagę zasługują jednak te znaki nakazujące zachowanie w konkretnej sytuacji odnoszące się do ruchu pieszych na drodze. I to właśnie na nie winna zwracać uwagę każda osoba kierująca pojazdem mechanicznym a nie jedynie nauka jazdy kraków przygotowująca do egzaminu przyszłych kierowców..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Znaki nakazu
Nick: